SAVAŞ BULUT DÜNYA KUPASINDAN DÖNDÜ

Milli Bilardocumuz Savaş Bulut, Dünya Kupası 1.Etap müsabakalarında ilimizi başarı ile temsil etti.

2 MAYIS 2018 / Fatih Kerim ÖZTÜRK
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Mili bilardo sporcumuz Savaş Bulut Antalya'da UMB0 (Dünya Bilardo Birliği) ve Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından 23-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen Dünya Kupası 1. etap müsabakalarında ilimizi başarı ile temsil etti.

Dünyanın en iyi sporcularının yarıştığı organizasyona PPQ turundan başlatan sporcumuz bu turda Almanya’dan Türk vatandaşı Ramazan Durdu ve Danimarka’dan Alan Schroder’i geride bıraktı ve günün en iyi performansını sergiledi.

PQ turunda Türkiye’den Ahmet Alp ve Vietnam’dan Truong Quang Hao’yu elemeyi başaran sporcumuz Q turunda ise Almanya’dan Cengiz Karaca ve yine Vietnam’dan Ma Minh Cam’i eleyerek ana tabloya kalmayı başardı.

Ana tabloda dünyanın 4 numaralı seri başı Marco Zanetti ile eşleşen Bulut oldukça çekişmeli geçen maçı 40-29 kaybederek şampiyonayı 220 sporcu içinden 22. olarak tamamladı.

Savaş Bulut,"Son 3 yıldır dünya kupalarına katılmıyordum, bu yıl itibari ile dönüş yapma kararı aldım ve fazla puanım olmadığı için alt turlardan başlamak zorunda kaldım. Oldukça iyi performans gösterdiğimi düşünüyorum. Hatta ana tablo maçında Zanetti karşısında da kazanabileceğim bir maçı kaybettim. Şimdi sırada Mayıs ayında Vietnam var. Hızla yukarılara tırmanmak istiyorum. Daha çok çalışıp bu hedefe ulaşacağım. Benden desteğini esirgemeyen Düzce Belediyesi’ne, Belediye Başkanımız Sayın Dursun Ay’a, Düzce Belediyespor Kulübü Başkanı Sayın Hatun Albayrak’a, Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Feyzullah Dereci’ye, Theory isteka firmasına ve Sayın Gürhan Kabak'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi