Yaz Spor Akademisi Açılışı Yapıldı

Düzce Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Düzce Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Yaz Spor Akademisi çocuklara kapılarını açtı. 81 ilde Yaz Spor Akademisi açılışı yapıldı.

Bahçeşehir Spor Salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Yaz Spor Akademisine kayıt yaptıran çocukların yanı sıra Düzce Valimiz Sayın Selçuk Aslan, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İsa Yazıcı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Burak Coşkun ile veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İsa Yazıcı, 25 branşta spor kursu açtıklarını belirterek, "Düzce Belediyesi'nin kıymetli destekleriyle gerçekleştirdiğimiz Yaz Spor Okullarını, Bu yıl 25 branşta, 70 antrenörümüzle birlikte, 4000'e yakın sporcumuzun katılımıyla, 29 Ağustos’a kadar sürecek olan bu programı hayata geçirdik. Ayrıca Gençlik Merkezlerimizde bu yıl 500 gencimizle yaz okullarımız devam etmekte. Yaz Spor Okullarından spora kazandırdığımız sporcuların yanı sıra, bakanlığımızın en önemli projelerinden biri olan Yetenek Taraması Programı’ndan 2 Bin çocuğumuz spora başladı. Bu yıl, Spor Şehri Düzcemizde;  14 Ulusal ve 1 Uluslararası olmak üzere toplam 15 müsabakaya ev sahipliği yaparak şehrimizde 8000 kişiyi ağırladık ve yıl sonuna kadar Ulusal Şampiyonalara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz." ifadelerinde bulundu.

Program bisiklet denge, taekwondo, halk oyunları, cimnastik ve okçuluk gösterileri, avrupa ve dünyada başarı elde etmiş milli sporcularımıza hediye takdimi ile sona erdi.