Yığılca Kaymakamlığı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından 15-21 Mayıs 2024 tarihleri arasında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası Kutlamaları çerçevesinde ilçede çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Yığılca Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Fatih Keten’in çelenk sunumuyla başlayan Gençlik Haftası; Voleybol, Futbol, Bocce, Masa Tenisi, Atletizm, Badminton ve Geleneksel Türk Okçuluğu Branşlarında yarışmalar yapılarak devam etti. 

Hafta içerisinde Milli Halter Sporcusu Yığılca’nın gururu Yağmur Melek Şahin öğrenciler ile buluşarak söyleşi gerçekleştirdi. Şehir merkezindeki Anıt Meydanı’nda spor branş tanıtım stantları kurularak halka spor yaptırıldı. 

Fener Alayı ve Gençlik Konseriyle devam eden haftanın sonunda Düzce Valimiz Sayın Selçuk Aslan ile Yığılca Kaymakamı Sayın Hüseyin Demirkol’un da katılımlarıyla Yığılca Sarıkaya Mağarası Kamp alanında üniversite öğrencilerine yönelik yapılan Cave Feast etkinliği çerçevesinde Yığılca gençleri ile Doğa Yürüyüşü, çeşitli yarışmalar ve etkinlikler gerçekleştirilerek hafta sonlandırıldı.