BURSA GEZİSİ DÜZENLENDİ

“ Şehirler ve Kültürler” gezi programı kapsamında 40 genç Bursa’yı gezdi.

10 EKİM 2017 / Fatih Kerim ÖZTÜRK
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı , “ Şehirler ve Kültürler” Projesi kapsamında Bursa’ya kültürel hareketlilik ziyareti düzenlendi. 

Düzce Gençlik Merkezi, , “ Şehirler ve Kültürler” gezi programı kapsamında 40 genci Bursa iline götürdü. Gençlerin yiyecekten seyahatine kadar ücretsiz olarak faydalandığı gezi programı kapsamında gidilen tüm tarihi ve kültürel zenginliklerini görme fırsatı yakalanıyor, “ Şehirler ve Kültürler” projesi ile gençler arasında hoşgörü ve diyaloğun arttırılması, gençlerin farklı coğrafi bölgelerde yaşayan akranlarıyla tanışmaları, kaynaşmaları ve kültürel alışverişte bulunmaları amaçlanıyor.

Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz Projesi Kapsamında Osmanlının ilk başkentlerinden; Osmanlının Kurucusu Padişahlar ve Evliyalar Şehri Bursa'ya 40 Düzceli genç ile ziyarette bulundu. Ulu Camii ,Tophane,Emir Sultan Han Türbesi ve Camii, Yeşil Türbe ve Camii, Uluçarşı ve Kapalıçarşı,Bursa Büyük Şehir Belediye Hayvanat Bahçesi gezilip görülerek buraların tarihi hakkında gençlere bilgiler verildi.

“Şehirler ve Kültürler” Bursa gezisinde Düzceli gençler, hem sosyal sorumluluk projelerine destek verdi hem de şehrin tarih kokan mekânlarında eğlenceli vakit geçirdi.