Düzce’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında “Demokrasi bilinci, elden ele taşınan bir bayrak yarışıdır” sloganıyla 15 Temmuz şehitleri sancak koşusu düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehitlerin anısını nesilden nesile aktarmak için her yıl 81 ilde düzenli olarak yapılması planlanan “15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu” Düzce’de 25 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. 

Düzce Anıtpark'ta düzenlenen etkinliğe Valimiz Sayın Cevdet Atay, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, şehit yakınları, gaziler ile siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Düzce Belediyesi Mehteran ekibi söylediği marşlarla vatandaşları coşturdu. Ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 81 ile eş zamanlı olarak yaptığı konuşma izlendi. Etkinlikte Bedensel Engelli Okçuluk sporcumuz Miray Vildan Sakallı ve diğer sporcularımız "15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu" ile Düzce Anıtpark Meydanı'na ulaştırılan Ay Yıldızlı sancağı Valimiz Sayın Cevdet Atay'a verdi.

Renkli görüntülere sahne olan koşuda vatandaşlarda sancağı taşıyan sporculara alkış ve bayraklarla eşlik ederek, o anları cep telefonlarına kaydettiler.