Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğünün işbirliğiyle kitap okuma ve hediyeleşme seferberliği kapsamında “Kardeşine Bir Kitap da Senden Olsun” kampanyası başlatıldı. Kampanya ile toplanacak kitaplar, Yığılca’da bulunan köy okullarına bağışlanacak.

Düzce’de öğrencilerin daha fazla kitap okumasını sağlamak amacıyla kampanyalar devam ediyor. Bu kapsamında Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile  İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde “Kardeşine Bir Kitap da Senden Olsun” etkinliği başlatıldı.

Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın talimatlarıyla hayat boyu öğrenme faaliyetleri kapsamında Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile  İl Sağlık Müdürlüğü'nün işbirliğiyle kitap okuma ve hediyeleşme seferberliği; “Bilen unutur, kitap unutmaz. Kardeşine bir kitap hediyen olsun, o da seni unutmasın.” sloganıyla başladı.

Kampanya ile toplanacak kitapların, ilimiz Yığılca ilçesinde bulunan köy okullarına bağışlanması planlanmaktadır. Bu seferberliğe katkıda bulunmak isteyen vatandaşlarımız kitapları kendilerine en yakın resmi kurum ve kuruluşlarda bulunan kitap toplama kutularına bırakarak kampanyaya katkıda bulunabilir.